KORG | DS DAC 100m | Audio

DS-DAC-100m

DS-DAC-100m

1-BIT USB-Digital-Audio-Converter

Kompaktní design, nekompromisní vysoce kvalitní přehrávaní zvuku - DS-DAC-100m

DS-DAC100m i přes své minimální rozměry, srovnatelné třeba se standardním externím harddiskem, nabízí velmi podobné funkce, a zejména pak srovnatelnou zvukovou kvalitu přehrávání, jako vyšší model DS-DAC-100.

Hlavní vlastnosti:

 • Kompaktní design
 • AudioGate 3 a DS-DAC nabízí nejjednodušší a přitom současně nejkvalitnější systém přehrávání zvuku
 • DSD konverze dat v reálném čase zaručuje optimální zvukový výstup
 • Nativní DSD přehrávání 2.8224 MHz nebo 5.6448 MHz DSD souborů
 • Profesionální hardware, který staví na úspěších DSD rekordérů série MR
 • Stabilní ovladače pro Win/Mac, vyvinuté speciálně pro AudioGate 3 a sérii DS-DAC

„AudioGate 3“ a série DS-DAC - nejjednodušší systém přehrávání zvuku vysoké kvality

Jednoduše připojte DS-DAC-100/100m k počítači pomocí kabelu USB a rázem máte připravený systém přehrávání zvuku vysoké kvality. Systém se skládá ze softwaru AudioGate 3, který přehrává zvukový materiál z vašeho počítače s nejlepší možnou kvalitou a DS-DAC-100/100m, který převádí data z AudioGate 3 do analogového signálu pro přehrávání přes sluchátka nebo reproduktorový systém. Obě součásti, jak uvedený hardware, tak i software, jsou přitom stejně důležité, a bez jedné z nich nemůžete očekávat dosažení optimální kvality zvuku. Díky dlouholeté tradici značky KORG při vývoji hardware a software, splňujících požadavky profesionálů na nejvyšší zvukovou kvalitu, byl KORG jednoznačně schopen vytvořit tento ideální  systém pro nejkvalitnější přehrávání hudby.

DSD konverze v reálném čase pro ideální zvuk

Za vysoce kvalitním přehráváním zvukových dat stojí především DSD konverze, probíhající v reálném čase. Audio soubory ve vašem počítači, jako jsou MP3 a WAV (nebo i CD!) , lze tak konvertovat v reálném čase na 5.6448 MHz / DSD data a následně přehrát pomocí příslušného softwaru AudioGate 3. Protože konverze do ultra kvalitního DSD formátu vyžaduje velký výpočetní výkon, kterým obvykle přídavný hudební hardware nedisponuje, využívá se k tomuto kapacita procesoru vlastního počítače, takže data jsou co nejvíce zpracována ještě předtím, než odejdou na DAC. DS-DAC-100/100m pak tato data, upravená na DSD formát, převede na analogový signál, ideální pro přehrávání a ten se potom přehraje. Je docela pravděpodobné, že díky tomu teprve nyní uslyšíte ve svém oblíbeném MP3 souboru nebo audio stopě nové hudební detaily, které byly doposud skryty ve zvukovém mixu.

Nativní DSD přehrávání 2.8224 MHz a 5.6448 MHz DSD souborů

KORG byl jedním z prvních výrobců, kteří se zaměřili na výhody vysoce kvalitního zvukového DSD formátu a právě tento formát proto využil ve své velmi úspěšné MR sérii studiových rekordérů. V současné době se pak DSD formát stává čím dál tím populárnějším nejen mezi běžnými uživateli, ale začínají v něm distribuovat hudební data i velká vydavatelství jako třeba Blue Coast Records nebo Channel Classic Records. Také ostatní výrobci začali proto nabízet další USB DAC modely, a celkově se tak DSD formát postupně stává synonymem pro maximální kvalitu při přehrávání zvuku. Využít ještě lépe všechny možnosti DSD dat vám nyní umožní nativní možnost a podpora jejich přehrávání, kterou přináší nové USB DAC modely, tedy DS-DAC-100/100m. Tyto přitom podporují nejen přehrávání 2.8224 MHz DSD dat, ale dokonce i přehrávání ještě vyššího zvukového rozlišení - tedy 5.6448 MHz.

Hardware profesionálních kvalit, který navazuje na úspěchy DSD rekordérů řady MR

Data jsou transferována pomocí „asynchronního přenosu“, tedy se nesynchronizují s interním USB časováním počítače aby tak byl zajištěno co nejkvalitnější přehrávání prakticky bez jakéhokoliv rušení. Napájení je zajištěno z USB portu, čímž se eliminuje hluk, který by mohl vzniknout vibrací v jinak nutném napájecím kabelu. DA převodník využívá obvod CS4398 od Cirrus Logic, která se osvědčila už u MR série. Poskytuje tak zvukovou kvalitu srovnatelnou s MR-1000, což je uznávaný standard profesionálních hudebních studií. I v jiných směrem nabídnou DS-DAC-100/100m maximálně pečlivě zpracování, se smyslem pro každý detail.

Stabilní, dedikované ovladače Win / Mac vyvinuté speciálně pro AudioGate 3 a řadu DS-DAC

Data z počítače musí být odelsána do jednotky DS-DAC-100 s tak malou ztrátou, jak je to možné.  KORG vyvinul speciální drivery, které umožňují skutečně přirozené přehrávání DSD dat, přičemž přes USB rozhraní prochází data stále ještě ve formátu DSD a teprve na DAC se převádějí do koncového analogového signálu. Aby vzájemná spolupráce mezi přehrávacím sofware a DAC byla přitom skutečně plynulá a bezproblémová, využili jsme naše dlouholeté zkušenosti s DSD daty a vytvořili ovladače (drivery), které poskytují stabilní provoz a přehrávání nejvyšší kvality jak na Windows, tak i Mac.

Příklady systémové konfigurace

< DSD (native) přehrávání >
PC (AudioGate 3)-(USB)-DS-DAC-100/100m - sluchátka nebo reprosoustava.
Podporované audio drivery: ASIO, CoreAudio (při použití KORG USB Audio Device Driver jak pro Win, tak i pro Mac).

< DSD (PCM konverze) / PCM přehrávání >
PC (AudioGate 3)-(USB)-DS-DAC-100/100m - sluchátka nebo reprosoustava.
Podporované audio drivery: ASIO,WDM, CoreAudio.

*systém lze použít i s jinými přehrávači než AudioGate 3.

AudioGate 3 (High Definition Audio Player Software)

Software pro správu a přehrávání dat formátu DSD, stejně jako dalších audio formátů
Software AudioGate byl původně vyvinut za účelem konvertování nahrávek, pořízených na rekordérech série KORG MR, a pro jejich následnou správu a přehrávání na počítačích. Protože je tento program kompatibilní s širokým spektrem různých zvukových formátů a v současné době už jej lze stahovat zcela volně z internetových stránek, stává se v současně době velmi oblíbenou aplikací pro práci se zvukovými soubory. Z původního doplňku pro výrobky KORG se tak postupně stal samostatný, plnohodnotný softwarový audio přehrávač s mnoha dalšími funkcemi, které oceňují uživatelé po celém světě. Nová verze AudioGate 3 byla přitom kompletně přepracována, byly přidány četné nové funkce a byla také posílena kooperace se sérií DS-DAC.

Vylepšené uživatelské rozhraní
V nové verzi, vydávané současně s DS-DAC-100/100m, nabídne AudioGate 3 zásadně vylepšené a přehlednější uživatelské rozhraní, které bylo přepracováno tak, aby se program mohl jednodušeji ovládat, obdobně jako standardní audio přehrávač. Nová verze nabídne následující podstatná vylepšení.

 • Zbrusu nové uživatelské rozhraní.
 • Možnost nastavení velikosti vlastního okna přehrávače. Podporováno je také full-screen (*1) zobrazení (tj. na celou obrazovku).
  (*1) Mac OS X 10.7 a vyšší.
 • "Album," "Artist," a "Genre" byly přidány do seznamu skladeb. Třídění je podporováno.
 • Možnost importovat iTunes skladby.
 • Vylepšená vizualizace skladeb.
  Na pozadí si lze jednoduše vybrat a nastavit jedno z nabízených obrazových témat
 • Možnost editace kategorií "album artist," "track number," a "disc number" (*2)
  (*2) editovatelné položky se budou lišit podle jednotlivých audio formátů.
 • Přidáno nastavení celkové hlasitosti (Master volume)
 • Přidáno nastavení hlasitosti přehrávání
 • High-quality/Low-load u konverze souborů

AudioGate 3 podporuje přehrávání širokého spektra audio formátů
AudioGate 3 dokáže přehrávat nejrůznější zvukové soubory, počínaje MP3, AAC, a 44.1/48 kHz WAV, stejně tak ale i formáty s vysokým rozlišením -jako třeba 24 bit (96/192 kHz) WAV nebo FLAC, a v neposlední řadě samozřejmě také DSD soubory. Umí pracovat s playlisty, které obsahují soubory různého rozlišení, samplovací frekvence a dokonce i různého formátu. Navíc je AudioGate 3 precizně synchronizován s DS-DAC, a jejich vzájemné nastavení je proto zcela jednoduché (zatímco jiné USB DAC používají pro přehrávání softwarové přehrávače různých dalších výrobců nebo dokonce freeware, KORG nabízí v této oblasti kompletní a odladěné řešení vzájemně kompatibilního sofware a hardware, a to hlavně proto, že kvalita přehrávacího sofware je jedním z klíčových prvků výsledné kvality přehrávání). KORG AudioGate 3 garantuje zkrátka to nejlepší, co můžete u DSD zvuku slyšet.

*po stažení AudioGate 3 z webu jej propojte s DS-DAC-100/100m nebo rekordérem MR série a proveďte ověření licence - můžete pak používat tento software v licencované verzi a tedy s kompexní výbavou funkcí.

Zjednodušená verze "AudioGate 3 Lite version", optimalizovaná pro přehrávání různých typů audio dat, je nyní na webu ke stažení zcela volně (bez dřívější nutnosti registrace přes Twitter). Je to jednak ideální přehrávač pro všechny, kteří začínají používat DSD formát a současně taky výborná možnost pro dřívější uživatele AudioGate V2, jak se seznámit s AudioGate 3.

 • Tato zjednodušená verze může být upgradována na plnou verzi po připojení DS-DAC nebo rekordéru série MR (přes které lze provést autentizaci licence pro plnou verzi software).
 • DSD přehrávání se zjednodušenou verzí programu bude konvertován na formát 44.1 kHz nebo 48 kHz PCM.

*Bližší informace ke AudioGate 3 lze nalézt na webstránkách KORG www.korg.com and www.korguser.net/audiogate/en/index.html


Cena

Dostupnost


DS-DAC100M

MO cena:
5.170 Kč /
199,00 €
ANO      

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník KORG

Manuály

Uživatelský manuál