ASHDOWN | Head Of Doom | Zesilovače Ashdown

Head Of Doom

Head Of Doom

Představujeme zesilovač Head of Doom, signature aparát Geezera Butlera. Tento aparát, ručně vyráběný v Británii, je postaven přesně podle instrukcí Geezera Butlera.

Příběh Ashdown a Geezera Butlera začal před třemi lety po mnoha rozhovorech s Geezerovým dlouholetým basovým technikem, Terrym Weltym. Turné Black Sabbath The End se blížilo a Geezer Butler měl velmi specifické představy o tom, jaký by měl mít během rozlučkového turné zvuk. Ashdown pro Geezera vytvořil všeříkající aparát, který důstojně uzavře 50 let trvající kariéru zvukem, kterým si Black Sabbath budeme navždy pamatovat.

Head of Doom, neboli Hlava osudu, je pro basisty, kteří hledají klasický basový tón s overdrivem a obrovským výkonem. Head of Doom je v zásadě postavena na základě vlajkové lodi Ashdown ABM a nabízí vyzkoušený a ověřený zvuk a neochvějnou spolehlivost.

Všestranné EQ

Head of Doom je vybaven 9 pásmovým EQ, s klasickými basy, středy a výškami, a s šesti slidery, umožňujícími dokonalý ořez nebo zesílení ve frekvenčních pásmech, kam se standardní potenciometry nedostanou. Poskytují tak nepřeberné množství tonálních variací a možnost dosažení dokonalého tónu.

EQ lze přepínat footswitchem a hráč tak má možnost okamžitě přepnout z rovného bezpražcového zvuku do svého oblíbeného EQ nastavení.

Subharmonický osud

Jednou ho uslyšíte a už nikdy na něj nezapomenete. Generátor subharmonických přidává jednu oktávu níže ke hranému tónu a do basové linky tak přináší nevídanou plnost. Hladinu přidané oktávy lze samostatně nastavit, postupně zahušťuje zvuk a přidává „Doom“ do vašeho tónu, přesně podle vaší potřeby.

Subharmonické lze rovněž zapínat footswitchem.

Číslo šelmy

Head of Doom má smrtící výkon 600 Watt RMS a k tomu dva výstupy na reproboxy Neutrik speakon. Koncová sekce má minimální impedanci 4 ohmy. Podřízený (slave) vstup na zadním panelu slouží k napájení z izolovaných výstupů, pokud posíláme signál do více zesilovačů z jednoho vstupu. Více hlav, více osudu!

Na předním panelu má Head of Doom jediný nástrojový vstup s přepínačem pasiv/aktiv. Pasivní možnost (vypnuto) je vysoce citlivá a s vysokou impedancí, aby ladila s výstupem z pasivních nástrojů.

Dvojitý VU monitoring

Asi nejviditelnější prvek na Head of Doom je dvojice VU metrů – je to první hlava Ashdown, která to takhle má. Nejenže zesilovač vypadá na pódiu jako démon, ale druhý měřič VU umožňuje vizuální kontrolu výstupní hlasitosti. Basisté si mohou najít ideální hladinu vstupní hlasitosti díky jednomu VU metrui. Pak si mohou ve vylepšené 9 pásmové EQ sekci nastavit ideální zvuk a zároveň si hlídat výstupní hlasitost na druhém VU metru.

Profesionální konektivita

Head fo Doom je plný konektivity. Výstup na ladičku, linkový výstup, transparentní efektová smyčka a linkový vstup pro připojení externího sampleru nebo zvukového zdroje. Ztišení výstupu ztlumí DI výstup ale výstup do ladičky funguje, takže umožňuje hráči potichu naladit. Vstupy a výstupy Head of Doom jdou ještě dále, jak už bylo zmíněno dříve, díky třem výstupům izolovaných transformátorem s možností zapojení „slave“ do specializovaného vstupu „slave“.

A ještě více osudu

Potenciometr Doom (Osud) zvýší přívod proudu do sekce předzesilovače s elektronkou 12AX7, díky čemuž dosáhneme nejbohatšího harmonického zkreslení určeného čistě pro baskytaru. V kombinaci s impresivním nastavením EQ neexistuje moc zvuků, kterých byste s tímhle zesilovačem nedosáhli.

Úroveň Dooom lze uložit do presetu a spustit přes footswitch.

Technická specifikace:

 • Výkon: 600 W
 • Napájení: 115 – 230 V
 • Výstupy na reproboxy: 2 x jack/speakon
 • Frekvenční rozsah: -3 dB na 17 Hz a 30 kHz
 • Aktivní nástrojový vstup: impedance 3,9 mOhm, vstupní hladina 150 mV
 • Pasivní nástrojový vstup: impedance 10 kOhm, vstupní hladina 300 mV – 40 V p-p
 • Linkový vstup: impedance 22 kOhm, vstupní hladina 0 dBu nominální
 • DI výstup: 600 Ohm symetrický, hladina 0 dBu nominální
 • Výstup do ladičky: impedance 22 kOhm, hladina 0 dBu nominální
 • Impedance: minimálně 4 ohmy
 • Efektová smyčka Send: impedance 22 kOhm, hladina 0 dBu nominální
 • Efektová smyčka Return: impedance 22 kOhm, hladina 0 dBu nominální
 • Lampy: 1 x 12AX7 v preampu
 • Rozměry: 115 x 474 x 320 mm (v x š x h)
 • Hmotnost: 13 kg

Cena

Dostupnost


Head Of Doom

MO cena:
32.190 Kč /
1.249,00 €
ANO      

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník ASHDOWN