HAGSTROM | Impala Copperburst | Elektrické kytary

Impala Copperburst

Impala Copperburst

Taylor York se ke kytarám Hagstrom dostal přes svého bratra Justina, který je Hagstrom umělcem již celou řadu let. Byla to kytara RetroScape Impala, která Taylora poprvé zaujala. Krátce poté, co se s kytarou seznámil, začal taylor pracovat na dalším albu Paramore After Laughter. Netrvalo dlouho a Impala si našla cestu mezi nástroje, které při natáčení použil. Jak pokračovalo nahrávání, dostávalo se Impale, ale i dalším nástrojům Hagstrom, čím dál většího prostoru. Byla to nicméně Impala, která byla použita nejvíce.

Když přišel čas, kdy se Paramore měli vydat na turné k podpoře desky After Laughter, začali jsme s taylorem pracovat na několika modifikacích, které by Impalu přizpůsobily jeho potřebám na turné. Poté, co se o značku začal zajímat, pořídil si Taylor vintage Vikinga z 60. let a oblíbil si jeho slavný tenký krk. Takže bylo jen přirozené, že chtěl na svou Impalu usadit náš ultratenký krk s profilem 17 mm. Další na řadě byl výběr laku světlejšího odstínu, ale aby zároveň uchoval vintage pocit.

Po několika pokusech Taylor navrhl nádherný měděný burst lak, který kombinuje starosvětskou klasiku a moderní vibrace. Po několika dalších úpravách hardwaru pro odolnost na turné a na pódiu jsme se dobrali k výsledku a zbytek už je historie. Jsem velmi pyšní, kdykoli se Impala dostane během turné Paramore na pódium.

Opravdový a autentický hlas

Hagstrom Impala přesně reprodukuje snímače, které byly použity na první várce modelů na začátku 60. let. Jeden masivní magnet AlNiCo 5 v každém ze snímačů znamená radikální odklon od typického způsobu umístění malého cylindrického magnetu pod každou strunu zvlášť. Výsledný zvuk je jasný a perkusivní s robustními středy. Autentický hlas pro všechny, kteří se nechávají inspirovat 60. léty. Taylor tuhle vlastnost okamžitě rozeznal a byl to také přčesně tenhle zvuk, který hledal pro natáčení desky After Laughter.

Každá kytara Impala Copperburst, která se dostane na pluty obchodů, je v každém směru identická s kytarou, kterou používá taylor na pódiu. Jsme nersmírně poctěni, že si vybral právě tento model Hagstrom k dosažení svých uměleckých cílů.

H-Expander

Všechny elektrické a basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-ExpanderTM. Poskytuje pnutí na obou koncích a prochází celou délkou krku. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a tenký krk, dva faktory, které nástrojům Hagstrom vysloužili reputaci jako nejrychlejším kytarám na světě. Výztuhový prut H-ExpanderTM neposkytuje jen
dokonalou stabilitu krku, ale také přispívá k jedinečnému tónu kytar Hagstrom. Delši sustain a kulatější attack jsou jedny ze zvukových charakteristik, které H-ExpanderTM přidává k tonální esenci kytar Hagstrom.

Dřevěný kompozit Resinator

Dřevěný kompozit ResinatorTM je materiál Hagstrom k výrobě hmatníku, který má nejen rovnoměrnější hustotu, ale je i stabilnější než standardní dřevěné materiály. Tyto charakteristiky eliminují „vlky“, které se u konvenčních dřevěných hmatníků občas vyskytnou. Dřevěný kompozit ResinatorTM má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez všech negativ, která jsou s ebenem spojována. Poskytuje stabilní a čistý tón, a rovněž přidává vysoké harmonické, které jedinečně vykreslí každý tón. Dřevěný kompozit ResinatorTM je, stejně jako výztuhový prut H-ExpanderTM, významným činitelem ve výsledném zvuku Hagstrom.

Lepený krk

Hagstrom používá hned několik spojů krku na svých kytarách. Naše konstrukce lepeného krku vychází z klasického spoje dlabu a čepu. To je konstrukce, která nejlépe přenáší energii strun z krku do těla a často ji najdeme jen na dražších, zakázkových nástrojích. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně opracovává každý spoj tak, aby zajistili dokonalé zhotovení této tradiční techniky, kterou preferuje většina kytaráři napříč všemi generacemi.

Vintage Tremar

V kombinaci se spolehlivou kobylkou Tune-O-Matic a nultým pražcem Graphtech Black TusQ XL nově přepracované vibráto Vintage Tremar výrazně posouvá svou funkčnost i když si zachovává svůj vintage vzhled. Včetně hladkého průběhu vibráta a stability ladění.

Technická specifikace:

 • Tělo: mahagon, asymatrický dvojitý výkroj, barva Copperburst
 • Krk: mahagon, spoj dlab a čep
 • Profil krku: 17 mm
 • Výztuhový prut: H-ExpanderTM
 • Hmatník: ResinatorTM
 • Radius hmatníku: 15“
 • Značky poloh: 6 mm perlové body
 • Pražce: 22 Medium Jumbo
 • Menzura: 628 mm
 • Nultý pražec: GraphTech Black TusQ, 43 mm
 • Snímače: 2 x hagstrom Vintage Retro-S single coil AlNiCo-5
 • Ovládání: 6 x jednotlivý přepínač snímačů, 1 x hlasitost s R/C obvodem, spínače Tone
 • Kobylka: Tune-O-Matic
 • Tremolo: Hagstrom Vintage Tremar
 • Ladicí mechanika: Hagstrom Design 15:1
 • Struny: D’Addario (.010 - .046)
 • Volitelné příslušenství: kufr C48, gigbag E2

Cena

Dostupnost


Taylor York Impala - Copper Burst

MO cena:
18.330 Kč /
719,00 €
ANO      

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník HAGSTROM