ASHDOWN | Norman Watt Roy Pre DI | Pedály Ashdown

Norman Watt-Roy Pre-DI

Norman Watt-Roy Pre-DI

Protože dobře víme, co stojí za dobrým basovým tónem, neboť basistům poskytujeme ten nejlepší zvuk už celé dvě dekády, jdeme zpátky ke kořenům s novou sérií OriginAL.

OriginAL Valve Pre-DI pedál je lampový předzesilovač, který nemá obdoby – tvaruje, vytváří a optimalizuje basový signál předtím, než se dostane ke koncovému zesilovači. Ashdown je pyšný na to, že se mohl spojit s basovou legendou Normanem Watt-Royem a vytvořit tuhle speciální edici svého populárního pedálového preampu.

Norman Watt-Roy je považován za jednoho z nejlepších britských baskytaristů a jeho úspěšná kariéra už se táhne déle než 40 let. Norman je nejznámější pro své angažmá u Ian Dury and the Blockheads, se kterými se dostal do záře reflektorů koncem sedmdesátých let, během éry punku a nové vlny.

Normana pojí se zakldatelem Ashdown Markem Goodayem dlouholeté přátelství, které sahá do doby, kdy Mark pracoval ještě pro Trace Elliot. Norman byl vždycky oddaným fanouškem aparátů Ashdown pro jejich spolehlivost a všestrannost.

Speciální edice Norman Watt-Roy OriginAL Preamp, která je omezena na pouhých 50 kusů, byla upravena podle Normanových specifikací. Třeba vstupní citlivost byla optimalizována, aby vyhovovala Normanovu jedinečnému a bleskurychlému hernímu stylu.

Přední panel pedálu Norman Watt-Roy OriginAL z anodizovaného hliníku je vyveden v plážově zlaté barvě, aby ladil s Normanovým slavným Fenderem Jazz z roku 1962, který je známý jako „The Blockhead“, a je to jeho jediná baskytara od poloviny 80. let, kterou používá na koncerty i ve studiu.

Každý kus k vám přijde očíslován od jedné do padesáti a bude vlastnoručně podepsán Normanem.

A teď něco k samotnému pedálu OriginAL

Stejně jako všechny dobré preampy i OriginAL v jedné samostatné jednotce nádherně tvaruje basistův čistý signál a přitom nabízí i vypínatelný overdrive poháněný lampou. Co ale odlišuje OriginAL od ostatních je to, že poskytuje špičkový zvuk čistého i přebuzeného signálu, aniž by jeden zastínil druhého. Křišťálově jasný čistý tón a nadupané přebuzené vrčení – OriginAL pokrývá všechno.

S popisem ovládání začneme z horního pravého rohu, kde najdeme – 3 dB spínač, kterým si nastavíme vstupní hlasitost podle toho, zda je náš nástroj aktivní nebo pasivní. Tím pošleme jasný signál do nezávislého vstupního obvodu. Když máme nastavený vstup, dostaneme se k sadě prvků, které mají za úkol nastavit váš tón. OriginAL je vybaven vyzkoušeným a bezproblémovým 5 pásmovým ekvalizérem, kterým nastavíme basy, nižší středy, středy, vyšší středy a výšky.

Knob „Drive Gain“ umožňuje hráči si natočit přesně tu správnou hladinu gainu, který potřebuje, a „Drive Level“ zase ovlivňuje, kolik gainu pošleme dál. V závislosti na vašem herním stylu a attacku vám Drive Gain a Drive Level společným nastavením poskytnou nepřebernou škálu zvuků od lehké lampově upravené textury, kterou lze pravidelně využívat, až po plný basový overdrive pro ty chvíle, kdy potřebujete svým zvukem udeřit.

Ale ať už si přejete jakýkoliv výstup, spínač Valve Drive, který je poháněn elektronkou 12AX7, lze jednoduše vypnout a zapnout.

Knob Output nastavuje výstupní hlasitost celého pedálu. Na zadním panelu pedálu najdeme symetrický DI výstup zmožňující poslat signál do PA po nastavení EQ/Drive. Šikovný spínač zemnění Ground Lift na předním panelu pedálu redukuje šum, který vzniká, když se spojí dvě signálové cesty.

A abychom zmínili všechny prvky, je tu i extrémně užitečný výstup na sluchátka, který umožňuje tichí cvičení během nocí na hotelovém pokoji a díky linkovému vstupu můžete jamovat do svých oblíbených skladeb – je to prostě ideání nástroj na cvičení.

Technická specifikace:

Napájení: 15 – 18V adaptér, střední kolík negativní

EQ: 5 pásem – basy, nižší středy, středy, vyšší středy, výšky

Lampa: 12AX7 v overdrivu

Rozměry (š x h v): 183 x 118 x 56 mm

Hmotnost: 1,4 kg


Cena

Dostupnost


Norman Watt-Roy Pre-DI

MO cena:
10.990 Kč /
429,00 €
      Na dotaz

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník ASHDOWN