Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Zapomenuté heslo

Produkty

G&L

Historie G&L

Clarence Leo Fender započal poslední kapitolu své legendární kariéry, když v roce 1980 založil společnost G&L, která vycházela z jeho společnosti CLF Research, která vznikla v roce 1966. Nástroje G&L těžily z jeho celoživotní kreativity a inovací, a během osmdesátých let se jeho nové převratné nástroje staly ikonami, které si oblíbili muzikanti po celém světě.

Dnes se nástroje G&L stále vyrábějí v jeho historické továrně na Fender Avenue ve Fullertonu, Kalifornii – rodišti šroubovaného krku. Je jen na vás, abyste odhalili, proč Leo kdysi slavně prohlásil, že „kytary a baskytary G&L jsou nejlepší nástroje, které jsem kdy udělal.“

Legendární dědictví

Na konci sedmdesátých let dokončili Clarence Leo Fender a jeho společnost CLF Research konzultace pro CBS/Fender, vytvořili a vyráběli nástroje Music Man, a těšili se na založení nové značky.

Společně s bývalými zaměstnanci Fenderu Georgerm Fullertonem a Dalem Hyattem založil Leo novou společnost G&L Instruments, kde využil desetiletí zkušeností v redefinování, co je možné ve světě elektrických kytar a baskytar, aby přišel s dalšími inovacemi.

Kategorie
Ke stažení