Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Zapomenuté heslo

Produkty

VOX

Legendární značka kytarových aparátů byla založena v roce 1947 Thomasem Walteerem Jenningsem v britském Dartfordu, Kent. Prvním úspěšným výrobkem se staly elektronické klávesy Univox, ale opravdového věhlasu si značka dobyla až s 15 wattovým aparátem AC15, který uvedla na trh v roce 1956. Tento aparát proslavili především The Shadows.

V roce 1959 přichází značka s modelem AC30, především po nátlaku The Shadows, kteří potřebovali silnější aparát, ale také díky konkurenčnímu Fender Twin. Tento aparát stojí prakticky za celou Britskou Invazí do USA v 60. letech. Hráli na něj The Beatles i The Rolling Stones. Vedle nich ale i The Kinks nebo The Yardbirds.V následujícím desetiletí ho proslavil Brian May z Queen, jež jeho slávu šíří dodnes. Z dalších slavných hráčů vyberme například The Edge z U2, Paul Weller z The Jam, Thom Yorke z Radiohead, Rory Gallagher, Pete Townsend, John Scofield, Tom Petty a celá řada dalších.

V osmdesátých letech značka skomírala a na lepší časy se začalo blýskat až s příchodem kapitálu firmy Korg, která vlastní Vox dodnes. Pod křídly nové mateřské společnosti se Vox nadechl ke staré slávě ale s moderní technologií, která ale respektuje odkaz legendy.

Novinky
Kategorie
Ke stažení